Jak wybrać najlepszy sprzęt wideo?

111111

blog image

Jak wybrać najlepszy sprzęt wideo?

Dzięki rozwojowi współczesnej technologii za pomocą sprzętu wideo jesteśmy w stanie zarejestrować cenne i wzruszające wydarzenia z życia rodziny, udoskonalić monitoring szczególnie ważnych obiektów przemysłowych albo zapewnić swojej firmie atrakcyjną dla klientów reklamę. W dzisiejszych czasach kamera to obok aparatu fotograficznego jeden z najbardziej popularnych sprzętów, jakie możemy znaleźć w gospodarstwach domowych. Przecież tak wielu z nas pragnie utrwalić w pamięci piękne chwile i mieć możliwość dokumentowania pewnych zdarzeń zarówno do celów prywatnych, jak i też służbowych. Jaki sprzęt wideo będzie optymalny dla amatorów, a na jaki warto postawić, jeśli mamy w planach działania takie jak profesjonalna identyfikacja firm? Zapraszamy do lektury niniejszego tekstu.

Kamera kamerze nierówna – sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb

Jeszcze do niedawna, zwłaszcza wśród przedstawicieli starszego pokolenia Polaków panowało przekonanie, że sprzęt wideo to produkty bardzo kosztowne, zaś obsługa kamery wymaga dużej wiedzy i wprawy. Dziś kamery często dostępne są w atrakcyjnych ofertach cenowych, zaś ich obsługa jest zwykle intuicyjna, nie trzeba więc specjalnych umiejętności, by nakręcić dobrej jakości film z uroczystości rodzinnej, albo przygotować wideorelację pod kątem zamieszczenia jej w mediach społecznościowych. Jeśli masz w planach zakup sprzętu wideo, powinieneś przede wszystkim zastanowić się, jakiego rodzaju zdarzenia chcesz dokumentować i pod tym kątem wybrać: kamerę cyfrową, kamerę półprofesjonalną lub profesjonalną, kamerkę internetową albo taką dostosowaną do sportów ekstremalnych. Jakie kamery są najbardziej popularne w ostatnim czasie? Ze względu na pandemię i przejście na zdalny tryb pracy w wielu firmach, coraz większym zainteresowaniem cieszą się kamery WiFi działające bez użycia kabla i ułatwiające prowadzenie webinarów, szkoleń online, czy spotkań służbowych. Miłośnicy aktywnego trybu życia chętnie wybierają skomplikowane kamerki, które można przymocować do kasku, czy gogli narciarskich, albo zaawansowane sprzęty zintegrowane z modułem GPS – idealne do nagrywania wrażeń podczas jazdy samochodem, czy motocyklem.

Sprzęt video idealny dla przeciętnego odbiorcy

Jeśli masz w planach zakup sprzętu wideo na użytek prywatny do nagrywania ważnych chwil z życia swojej rodziny, warto zdecydować się na prostą w obsłudze kamerę cyfrową. Co należy wziąć pod uwagę, aby taki sprzęt wideo spełniał Twoje oczekiwania? Weź pod uwagę parametry urządzenia takie, jak chociażby rozdzielczość obrazu oraz matryca. Przyjmuje się, że dobrej jakości kamera nagrywa filmy przynajmniej w formacie HD Ready i posiada matrycę MOS opatrzoną cyferką 3 lub 3CCD (stanowi ona połączenie jakości CCD i CMOS, co więcej posiada trzy przetworniki starannie odwzorowujące kolory). Podczas zakupu kamery cyfrowej do użytku prywatnego, zwróć uwagę także na jej zoom optyczny (zalecany jest taki z jak najniższą dolną wartością ogniskowej, by sprzęt zapewniał szeroki kąt widzenia), jak również jasność obiektywu – w nowoczesnych urządzeniach wynosi on w granicach 1,5-2,0 (to ułatwia nagrywanie nawet przy gorszym oświetleniu). Zdaniem specjalistów naprawdę dobrej jakości kamerę cyfrową można obecnie kupić już w cenie od 600 zł. Jakie kamery są szczególnie modne w ostatnich miesiącach?

Wysokie miejsce w rankingu popularności zajmuje np. dość droga, ale multifunkcyjna, najnowsza wersja kamery GOPRO HERO9, która pozwala kręcić filmy o rozdzielczości 5K i ma nowoczesny sensor obrazu, więc doskonale sprawdzi się do transmisji na żywo w mediach społecznościowych oraz cechuje się bardzo wytrzymałym akumulatorem. Jeśli masz w planach zakup sprzętu wideo, by robić doskonałe filmy i zdjęcia z wakacji, to warto zainwestować np. w kamerę z gimbalem DJI Pocket 2, która dzięki opcji PanoramyHigh-Definition idealnie odda piękno przyrody. W internecie możesz też znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat niewielkiej kamery Sony HDR-CX240E z matrycą CMOS Exmor R i procesorem BIONZ X, którą cechuje wysokiej jakości obraz o niskim poziomie szumu i praktyczny stabilizator kompensujący drania ręki jej operatora.

Identyfikacja firm w 2021 roku – jakie kamery sprawdzą się tu najlepiej?

W internetowych wyszukiwarkach coraz bardziej popularne są hasła związane ze sprzętem wideo, który umożliwia nowoczesną identyfikację firm. Do mniej skomplikowanych działań marketingowych zapewne wystarczą ci lepsze modele dostępnych na rynku kamer cyfrowych z dodatkowymi funkcjami takimi jak np. filmowanie poklatkowe, efekty specjalne, projektor i tryb aparatu fotograficznego. A co zrobić, jeśli masz do wykonania bardziej skomplikowane działania promocyjne np. filmy internetowe, telewizyjne lub adresowane do szerokiego grona odbiorców spoty reklamowe? W takich sytuacjach należy postawić na wysokiej klasy sprzęt wideo, do którego należą półprofesjonalne i profesjonalne kamery, wymagające zwykle biegłej obsługi tego rodzaju urządzeń.

Jeśli pragniesz obecnym i przyszłym klientom przedstawić swoje artykuły lub usługi w jak najkorzystniejszym świetle, warto zwrócić się o pomoc do firmy, która zajmuje się produkcją filmów oraz spotów reklamowych wpisujących się w szeroko pojęte hasło identyfikacja firm. Wbrew pozorom korzystanie z tego rodzaju usług nie jest dla przedsiębiorcy bardzo kosztowne, a może zwiększyć współczynnik konwersji aż do 80% i skutecznie oddziaływać na osoby zainteresowane produktami, czy usługami z branży, w której pracujesz. Odpowiedz sobie na pytanie, jakie korzyści mogą płynąć z profesjonalnie wykonanych filmów czy spotów reklamowych? Naprawdę warto tego rodzaju działania powierzyć specjalistom z agencji reklamowej, a swoją pasję do obsługi kamery rozwijać na luzie podczas dokumentowania cennych dla Ciebie chwil z wykorzystaniem przyjaznej w obsłudze, niewielkich rozmiarów oraz poręcznej kamery cyfrowej!

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Najnowsze komentarze

    Ostatnie wiadomosci

    Nasze Studio